Szoftver

Az alap alkalmazások némileg átrajzolt felületekkel támadnak, néhol pedig a tudás is módosult. A tárcsázó, a hívásnapló és a telefonkönyv egyetlen programon keresztül is elérhető, névjegyzéket Gmail- és Exchange-alapon is szinkronizálhatjuk, csoportokat hozhatunk létre, a bejegyzésekhez pedig rengeteg adatot rendelhetünk. Telefonáláskor kellemes volt a beszédminőség, a két mikrofonos megoldás miatt a hang mindkét oldalon tiszta és érthető volt. Az üzenetkezelő a már megszokott chatfolyam-nézettel operál, az üzenetváltásokat partnerek alapján csoportosítva szemlélhetjük. A naptár tartalmát szinkronizálhatjuk a fentebb említett szolgáltatásokkal, a bejegyzéseket napi, heti és havi nézetben is böngészhetjük. Az elektronikus levelezés szokás szerint ketté szakad, a Google szolgáltatásához egy dedikált szoftvert kapunk, az egyéb megoldásokhoz az E-mail névre hallgató program tartozik. Az interneten szörfölni a gyári böngészővel tudunk, amely átlagos képességekkel rendelkezik: egyszerre több oldalt is nyitva tarthatunk, kereshetünk a tartalomban, könyvjelzőket hozhatunk létre, valamint meg is oszthatjuk a weblapokat.

Az Alcatel rengeteg extra szoftvert pakolt a képernyőre, amely egyszerre jó és rossz hír. Jó, mert a kínálatban több valóban hasznos alkalmazás is helyet kapott, ám egy rakat olyan programot is kapunk, amelyeket csak egy bizonyos réteg használ. Ezeket pedig nem tudjuk eltávolítani a telefonról, legalábbis az Ice Cream Sandwich frissítés érkeztéig; az Android 4.0 egyik újítása lévén ugyanis elrejthetjük a nem használt gyári programokat. Igaz, ez is csak tüneti kezelés, hiszen az alkalmazások továbbra is telepítve maradnak, mindössze a menüből tűnnek el.

A bónusz appok között találunk egy időjárás-jelentőt (AccuWeather), melyhez egy minialkalmazás is tartozik. A Battery Saver a telefon rendelkezésre állási idején hivatott javítani, a programban többféle akkumulátor-kímélő opciót engedélyezhetünk. Ilyen például a képernyő fényerejének mérséklése és az adatforgalom letiltása, de egy feladatkezelőt is kapunk, amely az éppen futó folyamatok bezárására használható. Hasznos még a fájlböngésző (File Manager), a notesz (Notes) és a Flashlight, amely az éjszakai kulcsvadászoknak nyújthat segítséget. Az adatforgalom monitorozására és limitálására szakosodott Traffic Manager is jópofa, a programban globálisan és alkalmazásokra lebontva is megszabhatjuk a felhasználható mennyiséget. Ezek mellett pedig a hívások darabszámát és időintervallumát, valamint az SMS-ek számát is nyomon követhetjük a szoftverrel.


Kevésbé hasznos viszont a Shazam (zenefelismerő szoftver), a Palringo nevű IM-kliens és a TouchPal névre hallgató, nagyjából használhatatlan virtuális billentyűzet. Szerencsére utóbbit nem muszáj használnunk, helyette a Swype és a gyári gombsor is elérhető. A Books elektronikus könyvek olvasására való, a Sound recorderrel hangokat rögzíthetünk, az Easy Installert elindítva pedig a microSD-kártyáról is telepíthetünk alkalmazásokat. Az Alcatel Help a telefon és a rendszer megismerésében nyújthat segítséget, az Android Managerrel a telefon tartalmát szinkronizálhatjuk a számítógépünkkel, a Barcode Scanner pedig QR-kódok leolvasására használható. Ezek mellett egy tudományos műveletek elvégzésére is alkalmas számológépet, egy gyorstárcsázót és egy próbaverziós irodai szoftvercsomagot (OfficeSuite) is kapunk, valamint néhány játék (Angry Birds, Bebble és Asphalt 6) is ott figyel a menüben.

2 megjegyzés:

  1. Nem azért, de nekem nem az asphalt 6, hanem az asphalt 5 HD verziója volt a telefonomon, míg ki nem pucoltam és az asphalt 6 hivatalosan nem is kompatibilis a készülékünkön, legalábbis a google play ezt írja.

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Biztos van benne igazság (sajnos én már nem emlékszem, hogy eredetileg mi volt a készüléken, mert már rég letöröltem), a szöveget pedig a mobilarénás cikkből "ragadtam" ki

      Törlés